O nás

Chuť inspirovaná srdcem

Restaurace Maitrea se nachází v magickém zákoutí uličky Týnská, hned vedle starého srdce Prahy, Staroměstského náměstí. Od roku 2009 zde náš mezinárodní tým objevuje chutě inspirované srdcem. Věříme totiž, že život je poháněn vášní pro rozvoj a zvědavostí vůči jeho nekonečným možnostem. Tato životní filozofie je naším rukopisem, patrná v naší vegetariánské kuchyni a fungující v symbióze s celým prostorem. Interiér je zařízený ve stylu Feng-shui, buď jako příjemná kulisa vašeho večera, nebo zážitek sám o sobě. 

Obě patra naší restaurace jsou plná magických zákoutí doplněných o dvě fontány, krb, množství rostlin a zátiší se sochou Buddhy. Interiér je zhotoven z masivního dubového dřeva, přírodních barev, mramorových fontán nebo lamp z vrstveného hedvábí.  Ať už si vyberete jakékoliv zákoutí; na pracovním obědě, romantické večeří či rodinné oslavě, v restauraci Maitrea bude vaše návštěva inspirována srdcem.

Zážitky našich hostů jsou pro nás velmi důležité a komunikujeme s Vámi skrz široké spektrum kanálů, ať již TripAdvisor, Zomato, Google, nebo Facebook a Instagram. Dlouhodobě se řadíme do Top 10 vegetariánských a veganských restaurací v Praze, dostali jsme se do TripAdvisor ocenění Síně Slávy v roce 2018 za získání Certifikát Výjimečností za léta 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019. Navíc jsme v Top 100 restauracích celé České republiky podle Mauerova Výběru za roky 2016, 2017 a 2018.

Naše vize

Vize sesterské restaurace Lehká Hlava se svojí lehkosti zdraví se propojuje s vizí osobního domu rozvoje, kde je téma srdce. “Maitrea” totiž znamená v překladu “milující laskavost” a je to jedno z tisíce pojmenování pro Buddhu. Jsme přesvědčeni, že lehkou hlavu může mít jedině ten, kdo jedná s láskou. Chtěli jsme tedy prozkoumat chuť inspirovanou srdcem, vegetariánskou stravu, která je ale stejně jako v Lehké Hlavě komplexním a radostným zážitkem. Feng Shui, filozofie podle které je sestaven náš interiér je práce s neviditelnými silami, které ovlivňují náš život. Soustředíme se tedy na to, aby v jídle kterém připravujeme byly nejkvalitnější suroviny, a bylo vyráběno s respektem pro zodpovědnost v naší práci. Věříme, že energie z jídla je ovlivňována i přístupem lidí, kteří ho připravují. 

Přijďte objevovat chutě inspirované srdcem.

Náš tým

Václav “Vasu” Stanislav

Byly doby, kdy mě zajímalo leda tak astrální cestování. Za tímto účelem jsem cestoval po celém světě, což se zpětně samo o sobě jeví jako zvláštní poslání. Víc a víc mi ale vyvstává otázka mého poslání. Lehká Hlava a Maitrea jsou jednoznačně součástí mého životního poslání a tak k těmto restauracím přistupuji. Moje přání je, aby se naši zákazníci u nás bavili. Jídlem, personálem, sami sebou ve svých životech. Společně s kamarádem Martinem Dobešem, jehož medailonek je tady někde kolem, jsme se ani jednou za 16 let společného podnikání nepohádali. Hlavně díky tomu, že máme rozdělené části, já se starám primárně o jídlo, design a operativu restaurace. A mým celoživotním snem je otevřít veganský taneční klub.

Martin Dobeš

Aneta Králová

V restauraci Maitrea pracuji jako provozní od roku 2020. Mám ráda dobré jídlo, lidi a přírodu. Tyto tři vášně se v mé práci propojují. Věřím, že restaurace by měla být místem, kde se lidé mohou setkat v příjemném prostředí, vychutnat si kvalitní gastronomii a načerpat novou energii.

Pro média

Richard Hřivňák

richard@vegerest.cz

Kariéra

Vždy máme zájem o zajímavé nové lidi! Pro více informací kontaktujte naši personalistku na emailu níže. Aktuálně hledáme někoho na pozici:

Číšník/Servírka

hr@vegerest.cz